چاپ
ارسال به دوست

صادرات بيش از 1600 تن تخم مرغ خوراكي از استان آذربايجان شرقي

مديركل دامپزشكي آذربايجان شرقي گفت: بيش از 1600 تن تخم مرغ خوراكي با نظارتهاي اداره كل دامپزشكي استان به كشورهاي عراق و عمان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل دامپزشكي آذربايجان شرقي، دكتر اميرحسين بهداد مديركل دامپزشكي استان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: در سال 1398 که سال رونق تولید نامگذاری شده است و در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی ، از خرداد ماه سالجاري و با آغاز روند صادرات تخم مرغ خوراكي تا پايان مرداد ماه يك ميليون و ششصد و 48 هزار و پانصد كيلوگرم تخم مرغ خوراكي از واحدهاي مجاز بسته بندي و تحت نظارت اداره كل دامپزشكي آذربايجان شرقي پس از انجام آزمایشات لازم، امورات مربوطه و نظارتهاي بهداشتي، به مقصد كشورهاي عراق و عمان صادر شده است.

وي افزود: اين مقدار صادرات با صدور 77 فقره گواهي بهداشتي صادر شده توسط اداره قرنطينه و امنيت زيستي اين اداره كل صورت پذیرفته است.

مديركل دامپزشكي استان اظهار داشت: اين مقدار تخم مرغ خوراكي از طريق گمركات استانهاي آذربايجان شرقي، خوزستان، كردستان و هرمزگان صادر می گردد.

دكتر بهداد خاطر نشان كرد: شش شركت و واحد بسته بندي تخم مرغ در استان كه داراي پروانه بهداشتي از اداره كل دامپزشكي آذربايجان شرقي هستند و نسبت به اخذ مجوز و تائیدیه اتحادیه مرغ تخمگذار میهن اقدام نموده اند، در زمينه صادرات تخم مرغ خوراكي فعاليت دارند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٣٥٧٧/
  • ٠٨:٠٠ - 1398/06/24/
  • تعداد بازدید: 86

خروج