اخبار حاوی کلید واژه (دکتر علی اکبر خداداد)


چاپ
ارسال به دوست

افزایش 47 درصدی واکسیناسیون علیه بیماری بروسلوز در ملکان

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ملکان از تحقق فراتر از پیش بینی واکسیناسیون علیه بیماری بروسلوز در جمعیت دام سبک در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل دامپزشكي آذربايجان شرقي، دكتر فراز احمدي رئيس اداره دامپزشكي شهرستان ملكان ضمن اعلام اين خبر افزود: این طرح با استفاده از توان مراکز مایه کوبی بخش خصوصی انجام گرفته و در طول شش ماهه نخست سال جاری بیش از 62000 رأس بره بر علیه بیماری بروسلوز واکسینه گردیده که نسبت به پیش بینی ابتدای سال نزدیک به دو برابر تعداد در نظر گرفته شده واکسیناسیون انجام گرفته و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش 47 درصدی را نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد که این بیماری در دام درمان ندارد و تنها راه مبارزه با آن پیشگیری از طریق واکسیناسیون و رعایت مسائل بهداشتی مانند عدم تماس مستقیم با بافت های آلوده نظیر جنین سقط شده و نیز ضدعفونی مرتب محل دامداری و تجهیزات مربوط به دام می باشد.

دكتر فراز احمدي در پایان ضمن توصیه به عموم شهروندان در استفاده از شیر و لبنیات پاستوریزه افزود؛ جوشاندن شیر خام یکی از روش های بسیار مناسب به منظور پیشگیری از انتقال عوامل بیماری زا مثل عامل بیماری بروسلوز (تب مالت) می باشد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٣٥٥٧/
  • ١٢:٠٢ - 1398/06/23/
  • تعداد بازدید: 159

خروج