اخبار حاوی کلید واژه (برنامه و بودجه)


چاپ
ارسال به دوست

برگزاری دوره توجیهی برای قصاب ها و ذابحين كشتارگاه در خصوص رعايت موارد بهداشتي در شهرستان سراب

رئیس اداره دامپزشکی سراب از برگزاری دوره توجیهی برای قصاب ها و ذابحين كشتارگاه در راستاي تامين امنيت غذايي در اتاق جلسه اداره دامپزشكي شهرستان سراب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دكتر رضا دادخواه رئيس اداره دامپزشكي شهرستان سراب ضمن اشاره بر اهميت و لزوم رعايت موارد بهداشتي در قصابي ها و ذابحين كشتارگاه، در راستاي تامين امنيت غذايي شهروندان، تاکید کرد: رعایت موارد بهداشتی و توصیه های دامپزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است و ذابحین باید از خوردن و آشاميدن و سيگار كشيدن و گذاشتن دارو در بين لبها در هنگام كار خودداري نمایند، همچنین در هنگام قطعه بندي از دستكش و ماسك و عينك و لباس مناسب استفاده نموده و از خريد دام و ذبح آن بدون نظارت دامپزشكي خودداري گردد .
رئيس اداره دامپزشكي شهرستان سراب همچنین افزود: در هنگام تماس با دام از دستكاري كنه هاي چسبيده به بدن دام ها خودداري شود همچنین در زمان ذبح دام، از تماس غشاي مخاطي بدن با خون و ترشحات دام كشتاري پرهيز گردد.
وی در ادامه افزود: ذابحين كشتارگاه و قصاب ها حتما كارت بهداشتي، لباس، كفش و چكمه مناسب و ماسك براي ذبح دام داشته باشند و از روپوش پلاستيكي و دستكش بلند استفاده نمايند.
دكتر رضا دادخواه در پایان بر سمپاشي و ضدعفوني هفتگي كشتارگاه دام توسط پيمانكار كشتارگاه تاکید نموده در خصوص بيماري بروسلوز و ساير بيماري هاي مشترك بين انسان و دام توضيحاتي ارائه داد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٣٤٨٠/
  • ١٢:٥٩ - 1398/06/20/
  • تعداد بازدید: 134

خروج