چاپ
ارسال به دوست

تشکیل کمیته مقابله و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سراب

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سراب از تشکیل کمیته مقابله و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دكتر رضا دادخواه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سراب و دبیر این کمیته با اعلام این خبر افزود: در اين جلسه که به ریاست دكتر ثقفي فرماندار شهرستان و اعضای این کميته برگزار گردید، دکتر ثقفی از تمامي دستگاه‌‌های ذیربط خواست تا همکاری تنگاتنگ و بیشتری جهت پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با اداره دامپزشکی داشته باشند

وی بر احساس مسئوليت، حساسيت نسبت به موضوع، همكاري و جديت كليه ي اعضاي ستاد در اجراي وظايف محوله شده و بر بومي سازي مصوبات كشوري و استاني متناسب با شرايط شهرستان تاكيد نمود و افزود: همه توليدكنندگان، مصرف كنندگان و متوليان امر بايد به فهم مشتركي در خصوص مبارزه با اين بيماري برسند و لازمه ي اين كار فرهنگ سازي مي باشد.

دكتر دادخواه افزود: در این جلسه نسبت به تعطیلی بازار عرضه پرندگان، لزوم پایش و مراقبت بیماری و ممنوعیت شکار پرندگان وحشی و برگزاري كلاس هاي ترويجي با همكاري بخشداري ها و جهادكشاورزي تأکید گردید.

دبیر کمیته همچنین از مردم خواست تا هرگونه تلفات مشکوک پرندگان مهاجر و آزاد را سریعا به اداره دامپزشکی شهرستان سراب اطلاع دهند.

  • کد خبر: ١٢٩٧٥٢/
  • ٠٨:٠٤ - 1398/02/24/
  • تعداد بازدید: 402

خروج