چاپ
ارسال به دوست

معدوم سازی هشت و نیم تن تخم مرغ فاسد درآذرشهر

هشت و نیم تن تخم مرغ فاسد و غیربهداشتی با بار میکروبی بالا، پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع قضایی در شهرستان آذرشهر معدوم سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر گفت: در بازرسی های به عمل آمده توسط بازرسان اداره دامپزشکی شهرستان آذرشهر، میزان هشت و نیم تن تخم مرغ غیربهداشتی، غیر مجاز و فاسد در یکی از انبارهای این شهرستان کشف و ضبط  گردید که پس از اخذ حکم قضایی معدوم گردید.

دکتر بهداد با اشاره به اینکه این واحد متخلف در نظر داشت تخم مرغ های فاسد را وارد چرخه مصرف انسانی نماید افزود: دامپزشکی در زمینه تامین مواد غذایی سالم با جدیت عمل می کند و متخلفان با تشکیل پرونده جهت صدور حکم تحویل مراجع قضائی شده اند.

وی به مردم نیز توصیه کرد تخم مرغ های دارای تاریخ تولید و انقضاء درج شده برروی پوسته (تخم مرغ های هویت دار) را از فروشگاه های معتبر تهیه کرده و از خرید تخم مرغ از دست فروش ها خودداری نمایند.

وی با تأکید براینکه شستن تخم مرغ قبل از قرار دادن در یخچال موجب ورود میکروارگانیسم ها به داخل آن می شود، گفت: مردم عزیز توجه نمایند که مخلوط شدن زرده و سفیده و استشمام بوی تعفن محتویات از علائم تخم مرغ فاسد و تاریخ منقضی است.

دکتر بهداد در پایان از همشهریان درخواست کرد تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در عرضه فرآورده های خام دامی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ گزارش کنند تا دراسرع وقت پیگیری شود.


 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٢٥٧٥/
  • ١٢:٤٧ - 1398/05/26/
  • تعداد بازدید: 306

خروج