• 1401/09/02 - 14:40
  • تعداد بازدید : 59
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی؛

جلسه ستاد استانی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد

جلسه ستاد استانی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، با توجه به آغاز فصل سرما و شروع مهاجرت پرندگان آزاد زی، جلسه ستاد استانی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، با حضور اعضای ستاد در سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر امیر حسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی، ضمن تقدیر از معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی و اعضای ستاد استانی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، اظهار داشت: با توجه به برگزاری منظم جلسات ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان و شهرستان ها و همکاری تنگاتنگ تمامی اعضای این ستاد با اداره کل دامپزشکی استان و نیز اقدامات پیشگیرانه این اداره کل که در زمینه رصد و پایش این بیماری در تالاب ها و سد ها و روستاها انجام داده و همچنین اعمال ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای سازمان دامپزشکی کشور درواحد های پروشی طیور استان انجام می دهد، خوشبختانه در سه سال گذشته میزان شیوع و تلفات ناشی از این بیماری که یک بیماری خطرناک مشترک بین انسان و پرندگان است، بسیار ناچیز و در حد صفر بوده است.

دکتر مهدی حامی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تشریح اقدامات و فعالیتهای این اداره کل در زمینه پیشگیری و کنترل این بیماری، پیشنهاداتی را جهت هماهنگی بیشتر اعضای ستاد در صورت شیوع این بیماری در استان ارائه نمود.

دکتر تراب محمدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز ضمن قدردانی از جدیت و پیگیری مجموعه مدیریت و کارکنان اداره کل دامپزشکی استان در بحث کنترل این بیماری اظهار داشت: با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع این بیماری در بین مرغداری های استان لازم است تا تمامی سازمان ها و دستگاه های مرتبط با هماهنگی و مشارکت جدی در این موضوع از شیوع این بیماری در استان پیشگیری نمایند.

در این جلسه شرح وظایف اعضای ستاد تبیین و مقرر شد اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی دبیر ستاد پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به تفکیک وظایف و مسئولیت های اعضا را به صورت مکتوب به معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ارائه نماید.

لازم به ذکر است استان آذربایجان شرقی با دار بودن 84 سد و 14 تالاب یکی از جذابترین نقاط برای زمستان گذرانی پرندگان مهاجر است که این موضوع موجب شده است در فصول سرد سال و همگام با مهاجرت پرندگان مهاجر احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این استان افزایش یابد.

 

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر
  • کد خبر : 294708
کلمات کلیدی
admin ادمین آذر شرقی

admin ادمین آذر شرقی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه