• 1398/06/20 - 12:59
  • تعداد بازدید : 506
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری دوره توجیهی برای قصاب ها و ذابحین كشتارگاه در خصوص رعایت موارد بهداشتی در شهرستان سراب

رئیس اداره دامپزشکی سراب از برگزاری دوره توجیهی برای قصاب ها و ذابحین کشتارگاه در راستای تامین امنیت غذایی در اتاق جلسه اداره دامپزشکی شهرستان سراب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دكتر رضا دادخواه رئیس اداره دامپزشكی شهرستان سراب ضمن اشاره بر اهمیت و لزوم رعایت موارد بهداشتی در قصابی ها و ذابحین كشتارگاه، در راستای تامین امنیت غذایی شهروندان، تاکید کرد: رعایت موارد بهداشتی و توصیه های دامپزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است و ذابحین باید از خوردن و آشامیدن و سیگار كشیدن و گذاشتن دارو در بین لبها در هنگام كار خودداری نمایند، همچنین در هنگام قطعه بندی از دستكش و ماسك و عینك و لباس مناسب استفاده نموده و از خرید دام و ذبح آن بدون نظارت دامپزشكی خودداری گردد .
رئیس اداره دامپزشكی شهرستان سراب همچنین افزود: در هنگام تماس با دام از دستكاری كنه های چسبیده به بدن دام ها خودداری شود همچنین در زمان ذبح دام، از تماس غشای مخاطی بدن با خون و ترشحات دام كشتاری پرهیز گردد.
وی در ادامه افزود: ذابحین كشتارگاه و قصاب ها حتما كارت بهداشتی، لباس، كفش و چكمه مناسب و ماسك برای ذبح دام داشته باشند و از روپوش پلاستیكی و دستكش بلند استفاده نمایند.
دكتر رضا دادخواه در پایان بر سمپاشی و ضدعفونی هفتگی كشتارگاه دام توسط پیمانكار كشتارگاه تاکید نموده در خصوص بیماری بروسلوز و سایر بیماری های مشترك بین انسان و دام توضیحاتی ارائه داد.

  • گروه خبری : اخبارشهرستان صفحه اصلی,سراب
  • کد خبر : 243480
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید