• 1400/03/10 - 10:26
  • تعداد بازدید : 19
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

کشف، ضبط و معدوم سازی بیش از 250 کیلوگرم لاشه کشتار غیر مجاز

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ملکان از کشف، ضبط و معدوم سازی بیش از 250 کیلوگرم لاشه گوسفندی کشتار شده به صورت غیرمجاز که به صورت غیرمجاز حمل نیز حمل می شد، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر فراز احمدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ملکان با اعلام این خبر افزود: تعداد 9 لاشه گوسفندی به وزن تقریبی 250 کیلوگرم در یک دستگاه خودروی وانت بدون یخچال توسط بازرسین اداره دامپزشکی و با همکاری نیروی محترم انتظامی توقیف و پس از طی مراحل قانونی و اخذ حکم از دادستان محترم به صورت کاملا بهداشتی معدوم سازی گردید.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ملکان اضافه نمود: لاشه های مکشوفه به دلیل حمل و کشتار غیرمجاز ، غیر قابل مصرف انسانی تشخیص داده شد و از چرخه مصرف انسانی خارج گردید و فرد متخلف تحویل مراجع قضایی گردید.

دکتر فراز احمدی از عموم مردم درخواست نمود؛ هنگام خرید فرآورده های خام دامی به برچسب مشخصات محصول از جمله مهر و لیبل کشتارگاه و همچنین تاریخ تولید و انقضا آن توجه نموده و بعد از حصول اطمینان خرید نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی به شماره 1512 اداره دامپزشکی شهرستان گزارش دهند.

  • گروه خبری : اخبارشهرستان صفحه اصلی,ملکان
  • کد خبر : 274092
kh-malkan ملکان

kh-malkan ملکان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید