• 1401/04/18 - 13:38
  • تعداد بازدید : 44
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی اعلام کرد:

121 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی در آذربایجان شرقی بر ذبح بهداشتی و شرعی دامهای قربانی نظارت خواهند داشت

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: امسال نیز همانند سالهای گذشته به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت دام‌های قربانی و تامین بهداشت عمومی، اکیپهای این اداره کل که متشکل از 133 دکتر دامپزشک، 44 بازرس بهداشتی گوشت و 58 ناظر ذبح شرغی در روز عید سعید قربان بر ذبح دامهای قربانی نظارت رایگان خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر امیر حسین بهداد مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، شبکه استانی سهند ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید قربان، گفت: امسال نیز همچون سالیان گذشته اکیپهای ویژه اداره کل دامپزشکی جهت نظارت شرعی و بهداشتی بر ذبح دامهای قربانی در روز عید قربان از ساعت 7 صبح تا 13 آماده ارائه خدمات به مردم شریف می‌باشند.

وی با اشاره به همزمانی عید قربان با فصل گرما و خطر بروز بیماری تب خونریزی دهنده کریمه-کنگو از گفت: مردم جهت تهیه دام قربانی به مراکز مجاز عرضه بهداشتی دام که توسط شهرداری‌ها و اداره کل دامپزشکی استان ایجاد گردیده است مراجعه نموده و از خرید دام زنده از کنار معابر عمومی و خیابان‌ها و افراد غیر مجاز خودداری کنند.

وی به ویژگی های دام سالم نیز اشاره نمود و افزود : شهروندان در موقع خرید دام توجه داشته باشند که دام خریداری شده سرحال و بدون لنگش بوده ، چشم ها براق و پوزه دام تمیز و بدون آبریزش و ترشحات باشد، پوست و پشم سالمی داشته و دارای زخم و یا ریختگی پشم نباشند، علائم بیماری مانند عطسه و سرفه دیده نشود و در دام حالت جوش (نشخوار) مشاهده گردد.

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی از مردم خواست تا همکاریهای لازم را با اکیپهای نظارتی در سراسر استان داشته و در صورت نیاز با شماره تلفن 1512 تماس حاصل نمایند.

دکتر بهداد در پایان خاطر نشان کرد: هرگونه کشتار دام خارج از کشتارگاه ممنوع است ولی بر اساس تبصره 2 ماده 2 آیین‌نامه بازرسی و معاینه بهداشتی گوشت، کشتار دام‌های قربانی در اعیاد و مراسمهای مذهبی در خارج از کشتارگاه با نظارت سازمان دامپزشکی کشور مجاز می‌باشد.

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر
  • کد خبر : 288103
admin ادمین آذر شرقی

admin ادمین آذر شرقی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه