• 1401/04/23 - 09:32
  • تعداد بازدید : 35
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی استان نتایج عملکرد اداره کل دامپزشکی استان در عید سعید قربان 1401 را تشریح کرد:

بازرسی و نظارت بهداشتی بر 2556 راس دام زنده و لاشه دامهای قربانی در روز عید سعید قربان

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی بازرسی و نظارت بهداشتی بر 2556 راس دام زنده و لاشه دامهای قربانی در روز عید سعید قربان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان اظهار داشت: به منظور تأمین بهداشت و سلامت لاشه های دام های قربانی، اداره کل دامپزشکی استان با تعداد 121 اکیپ نظارت بهداشتی و شرعی، متشکل از 49 اکیپ ثابت و 72 اکیپ سیار، دامهای زنده و لاشه های دامهای قربانی را تحت بازدید و نظارت ویژه قرار دادند.

وی در خصوص نظارت های همکاران دامپزشکی بر کشتارگاه های دام استان در روز عید قربان اظهار داشت: ناظرین بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان در روز عید سعید قربان در تمامی کشتارگاه های دام استان حضور داشته و بر ذبح شرعی و بازرسی بهداشتی دامهای قربانی در کشتارگاه های دام نظارت کامل نمودند، علاوه بر کشتارگاه های دام برخی موسسات و نهاد های خیریه از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره)، هیات خیریه مستمندان تبریز، شیرخوارگاه احسان و ... اقدام به تهیه و پخش گوشتهای قربانی می نمودند که اکیپهای نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی در این موسسات نیز حضور یافته و معاینات دامهای قربانی پیش از کشتار و بازرسی های بهداشتی پس از کشتار را بر روی لاشه های استحصالی انجام دادند.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی در ادامه گفت: طبق بازرسی های صورت گرفته در روز عید قربان، 7 لاشه (4 لاشه گوسفندی و 3 لاشه گاوی) به صورت کامل ضبط و معدوم سازی شد و تعداد 145 لاشه نیز اصلاح گردیده و قسمتهای غیر قابل مصرف انسانی ضبط گردید، همچنین 278 عدد کبد، 474 عدد ریه و 22 عدد کلیه به دلیل تشخیص غیر قابل مصرف بودن ضبط و حذف گردید.

دکتر بهداد همچنین ازمردم خواست فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت این اداره کل تهیه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق شماره تلفن گویای 1512 اطلاع دهند تا برخورد قانونی و لازم با متخلفین بهداشتی صورت پذیرد.

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر
  • کد خبر : 288313
admin ادمین آذر شرقی

admin ادمین آذر شرقی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه