• 1400/01/05 - 09:01
  • تعداد بازدید : 98
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید شبانه فرماندار مراغه و مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی از کشتارگاه های طیور

شامگاه چهارشنبه فرماندارشهرستان ویژه مراغه و مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی از کشتارگاه های طیور این شهرستان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، شامگاه چهارشنبه دکتر امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر سیدعلی موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه  و جمعی از مسوولان شهرستانی، از کشتارگاه طیور مرغ آوران مراغه بازدید کردند.

در این بازدید فرماندار شهرستان مراغه با اعلام این مطلب که روزانه بیش از ۵۰ تن مرغ زنده در مراغه کشتار می شود اظهار داشت: هم اکنون روزانه بیش از ۵۰ تن مرغ در کشتارگاه های طیور این شهرستان برای تامین گوشت سفید شهرستان های جنوب آذربایجان شرقی کشتار می شود.

وی همچنین افزود: براساس برنامه ریزی های منطقه ای و استانی و در راستای تامین مرغ، گوشت مرغ مورد نیاز شهرستان های جنوب آذربایجان شرقی یعنی شهرستان های مراغه، ملکان، عجب شیر، بناب، آذرشهر و... از طریق ۲ کشتارگاه طیور فعال این شهرستان تامین می شوند.

فرماندار شهرستان ویژه مراغه همچنین افزود: با اجرای تمهیدات لازم و توزیع مرغ مورد نیاز منطقه، هم اکنون هیچ کمبودی از نظر تامین آن وجود نداشته و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

دکتر امیر حسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان نیز ضمن اظهار این مطلب که تمامی کشتارگاه های طیور استان صنعتی می باشند و در آنها ریزترین نکات بهداشتی طبق دستورالعملهای بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور و با نظارت اداره کل دامپزشکی استان رعایت می شود افزود: بر تمامی کشتارگاه های دام و طیور استان توسط ناظرین و مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی به طور کامل نظارت می شوند و در روزهای تعطیل ایام نوروز نیز فعالیتهای دامپزشکی تعطیل نبوده و کارشناسان این اداره وظایف خطیر بهداشتی خود را به طور مستمر انجام می دهند تا مردم با اطمینان کامل از سالم و بهداشتی بودن مرغ های تولید شده تحت نظارت دامپزشکی در سفره های خود از آنها استفاده نمایند.

وی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر استان آذربایجان شرقی توانسته است با اجرای صد در صدی طرح شناسنامه دار کردن گوشت مرغ و عرضه آن در بسته بندی در کشور در صدر قرار گیرد و هرگونه عرضه گوشت مرغ به صورت خارج از بسته بندی و فله ای، به خاطر مخاطرات بهداشتی فراوان ممنوع می باشد و کارشناسان این اداره کل با هر گونه عرضه گوشت مرغ بدون بسته بندی و قطعه بندی غیر مجاز برخورد قانونی خواهند داشت.

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر
  • کد خبر : 272600
کلمات کلیدی
admin ادمین آذر شرقی

admin ادمین آذر شرقی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید