• 1400/01/04 - 01:22
  • تعداد بازدید : 89
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید شبانه استاندار آذربایجان شرقی و مدیر کل دامپزشکی استان از کشتارگاههای طیور استان

استاندار آذربایجان شرقی، شبانه با حضور در یکی از کشتارگاه های طیور تبریز، از فرایند کشتار مرغ در این کشتارگاه بازدید نمود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، در نخستین روزهای سال نو و در پی مشکل صف های طولانی خرید مرغ در استان؛ دکتر محمد رضا پور محمدی استاندار آذربایجان شرقی، از 3 کشتارگاه طیور در تبریز و مرند به صورت شبانه بازدید کردند.

در این بازدید شبانه استاندار آذربایجان شرقی، از یک کشتارگاه طیوردر تبریز بازدید بعمل آورد و از نزدیک روند تولید، توزیع و اعمال نظارت های بهداشتی لازم را مورد بررسی قرار دادند، طی این بازدید دکتر ناصر عظیمی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تبریز نیز ضمن همراهی استاندار آذربایجان شرقی، توضیحاتی در خصوص نحوه نظارت دامپزشکی بر تمامی مراحل تولید، بسته بندی و عرضه بهداشتی گوشت مرغ ارائه نموده و اظهار داشت: همکاران اداره کل دامپزشکی در ایام عید نوروز و روزهای تعطیل نیز به صورت شبانه روزی بر تمامی مراحل تولید گوشت مرغ نظارت بهداشتی دارند تا گوشتی سالم و بهداشتی تولید و به دست مردم برسد.
همزمان با این بازدید دکتر امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان و هیات همراه نیز از کشتارگاهی در شهرستان مرند در حال بازدید بودند.
دکتر پورمحمدی نیز طی مصاحبه ای با خبرنگار واحد مرکزی خبر اعلام کرد: یک دلیل برای وضعیت به وجود آمده این است که اعلام شده بود در سال جدید نهاده های دامی با ارز آزاد وارد خواهد شد و یک دلیل هم نوسان قیمت بود که مرغ از شهرستان ها و استان ما به صورت غیرمجاز به سایر استانها ارسال می شد، اما با تمهیدات اتخاذ شده ان شاالله شاهد فراوانی مرغ در مراکز عرضه خواهیم شد تا هم استانی های عزیز در سال جدید به گوشت مرغ مورد نیاز مصرف خانواده خود دسترسی داشته باشند.
لازم به ذکر است دامپزشکی استان آذربایجان شرقی، طبق روال همیشه، با حضور ناظرین و مسئولین فنی بهداشتی خود بر تمام کشتارگاه های دام و طیور استان نظارت کامل دارد و در ایام نوروز و روزهای تعطیل نیز تعطیل نبوده و وظایف خطیر بهداشتی خود را به طور مستمر انجام می دهند تا مردم با اطمینان کامل از سالم و بهداشتی بودن مرغ های تولید شده تحت نظارت دامپزشکی در سفره های خود از آنها استفاده نمایند.

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر,تبریز
  • کد خبر : 272589
کلمات کلیدی
admin ادمین آذر شرقی

admin ادمین آذر شرقی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید