• 1400/03/13 - 10:56
  • تعداد بازدید : 48
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در جلسه شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی:

انتقاد شدیداللحن نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی از عدم تخصیص واکسن کووید-۱۹ برای دامپزشکان

«دکتر امیرحسین بهداد» نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی در جلسه شورای مرکزی این سازمان، نسبت به عدم اولویت‌دهی به همکاران دامپزشکی در خصوص واکسیناسیون بر علیه بیماری کووید-۱۹ به شدت انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، «دکتر امیرحسین بهداد» طی سخنانی با اشاره به اهمیت جایگاه دامپزشکی در بهداشت و سلامت به عنوان خط‌شکنان خط مقدم مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و یکی از مهمترین ستون‌های تأمین‌کننده بهداشت و سلامت جامعه، از عدم توجه نماینده محترم وزارت بهداشت و درمان و عدم تخصیص واکسن کووید-۱۹ جهت واکسیناسیون دامپزشکان به شدت انتقاد کرد و افزود: جایی که دامپزشکان مهم‌ترین نقش را جهت جلوگیری و پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام را ایفا می‌کنند، متأسفانه مسئولین وزارت بهداشت و درمان هنوز به اهمیت دامپزشکی واقف نبوده و آن را درک نکرده‌اند.
نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی اظهار داشت: وزارت بهداشت می‌بایست تکلیف خود را در بهداشت و سلامت مرتبط با حوزه دامپزشکی مشخص کند. مواقعی‌که یک بیماری مشترک بین انسان و دام شیوع پیدا می‌کند (مثل بیماری آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان)، مسئولین وزارت بهداشت خط و نشان می‌کشند و از اهمیت و مخاطرات بیماری صحبت می‌کنند، ولی در این چنین مواقع اصلاً دامپزشکی به کلی فراموش شده و مورد غفلت قرار می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: من به عنوان نماینده وزیر جهاد کشاورزی به دلیل این بی‌مهری وزارت بهداشت، از سوی عزیزانی که عمر خود را صرف بهداشت و سلامت جامعه نموده و هم‌اکنون در معرض بالاترین ریسک بیماری کرونا قرار گرفته‌اند، تحت فشارم و اعتراض خود را اعلام می‌کنم؛ چیزی که بیشتر آزار می‌دهد، دیده نشدن و غفلتی است که از سوی وزارت بهداشت مشهود است.
دکتر بهداد افزود: اگر دامپزشکی به نقش خود به خوبی عمل نکند، ممکن است در جامعه کروناهای متعددی ایجاد شود و این همکاران دامپزشک هستند که سینه سپر کرده و جامعه را از انواع تهدیدات بهداشتی حفظ نموده‌اند.
وی از نماینده وزیر بهداشت در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی خواست تا در اسرع وقت با تحلیل منطقی، مسئولین ذیربط وزارت بهداشت را نسبت به اولویت قرار دادن واکسیناسیون دامپزشکان بر علیه بیماری کووید-۱۹ مجاب نمایند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 274479
admin ادمین آذر شرقی

admin ادمین آذر شرقی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید